Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 08:00-16:00
Tel. 693 141 716

Podstawowe zasady projektowania domu



Umiejscowienie domu na działce
Odpowiednie do potrzeb umiejscowienie domu na działce pozwoli wygodnie korzystać z ogrodu na czas relaksu, garażu, czy też pozwoli stworzyć własny przydomowy warzywnik. Ważne jest aby przyszły inwestor zastanowił się, czy chciałby aby wymarzony dom był wyeksponowany czy też pragnąłby zachować większość intymnośc i spokój na działce.

Układ funkcjonalny pomieszczeń z wykorzystaniem efektów nasłonecznienia
Układ pomieszczeń winien być tak dobrany, aby wyraźnie stworzyć przestrzeń dzienną i nocną. Domy z poddaszem użytkowym niejako w naturalny sposób mają stworzony podział stref. Szczególną uwagę projektową należy zwrócić na domy parterowe, gdzie podział na wyżej wymienione strefy nie jest z góry określony.
W procese projektowania należy koniecznie wziąć pod uwagę "linię słońca". Odpowiednie nasłonecznienie pomieszczeń w ciągu roku niezwykle ważne. Zyski energetyczne pochodzące od słońca pozwolą zminimalizować koszty utrzymania domu.
Dobry projekt domu charakteryzuje się takim rozmieszczeniem pomieszczeń względem stron świata, które umożliwi naturalne i samoistne przemieszczanie się bezpośredniego światła słonecznego wpadającego do wnętrza domu w ciągu dnia wraz z trybem funkcjonowania domu i domowników.


Ergonomia pomieszczeń
Ergonomia to dla nas nie tylko polepszanie warunków bytowych dostosowanych do potrzeb użytkownika. To przede wszystkim mądre rozmieszczenie elementów otoczenia i dostosowanie ich do indywidualnego charakteru życia domowników.
==================================================